ریاست زندگی برنامه اطلاعات سربازان اطلاعات

ریاست: زندگی برنامه اطلاعات سربازان اطلاعات مازندران بمب گذاری وزیر اطلاعات سربازان گمنام امام زمان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی انتخاب روحانی، نحوه چینش کابینه و اعتراضات دی‌ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گزینش روحانی با رای اوج در انتخابات ریاست جمهوری، گزینش اعضای لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها و اعتراضات دی ماه مهمترین اتفاقات

انتخاب روحانی، نحوه چینش کابینه و اعتراضات دی‌ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

انتخاب روحانی، نحوه چینش کابینه و اعتراضات دی ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: گزینش روحانی با رای اوج در انتخابات ریاست جمهوری، گزینش اعضای لیست اصلاح طلبان در انتخابات شوراها و اعتراضات دی ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود.

سید رحیم ابوالحسنی در گفت وگو با ایسنا، راجع به مهمترین اتفاقات سال 96 اظهار کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و گزینش روحانی با رای اوج و اعضای لیست امید که با امضای سید محمد خاتمی تهیه شده است بود، جزء مهمترین اتفاقات سیاسی سال است و نشان داد که مردم به دنبال تفکر اصلاح طلبی هستند.

وی در ادامه افزود: رخداد مهم دیگر امسال این بود که کابینه مدیر جمهور به نحو مناسبی بسته نشد و همان امر موجب نوعی ناامیدی در جامعه شد. سومین رخداد، اعتراضات فراگیر و توده ای مردم در دی ماه بود که در بیش از 80 شهر شکل گرفت و زنگ خطری جهت کشور بود و نشان داد که توجه نکردن به مردم موجب تصویر العمل سریع آنها شده است و ممکن است پرسشها جدیدی را ایجاد کند. رخداد دیگر مهم امسال وقایع خیابان پاسداران بود .

انتخاب روحانی، نحوه چینش کابینه و اعتراضات دی‌ماه مهمترین اتفاقات سیاسی سال 96 بود

رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی راجع به کارها مخالفان دولت جهت مایوس کردن مردم تصریح کرد: کشور ما فرهنگ قبیله ای و عشیره ای دارد. در این فرهنگ، هنگامی که یک فرد از قبیله برابر ضربه می خورد، کل قبیله بسیج می شود. متاسفانه این شاخصه یارکشی و انتقام گیری در کشور ما وجود دارد و حاضر نیستیم رفتارهای سیاسی عاقلانه و مبتنی بر منافع ملی کشور را دنبال کنیم. مسابقه های انتخاباتی با آخر انتخابات تمام نمی شود و جریان شکست خورده در انتخابات به جای کمک به اداره جامعه تلاش می کند که جناح بندی ها و سنگربندی های خود را ادامه داده و در برابر پیروز انتخابات می ایستند و این چنین مسابقه تا انتخابات بعدی ادامه می یابد.

ابوالحسنی در آخر با بیان اینکه من سال 96 را سال «افزایش ناامیدی و دلسردی جامعه و استمرار پرسشها سیاسی، اجتماعی و اقتصادی» می دانم، گفت: من اعتقاد دارم مردم می توانند نقش بیشتری جهت حل پرسشها کشور داشته باشند و بنابراین نباید مایوس شده است و دنبال پیدا کردن راه حل جهت اصلاح شرایط موجود باشند که این راه حل ها قطعا خشونت آمیز و براندازی نیست. به جای جنبش احساسات مردم و کشاندن آنها به خیابانها و به چالش کشیدن نظم مستقر، بهتر است اتاق های فکری با حضور نخبگان فکری، اجرایی و نهادهای مردمی شکل بگیرد تا پرسشها کشور احصاء شده است و جهت آن راه حلی پیدا شود.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گزینش روحانی با رای اوج در انتخابات ریاست جمهوری، گزینش اعضای لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها و اعتراضات دی ماه مهمترین اتفاقات

واژه های کلیدی: سیاسی | اعتراضات | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | انتخابات شوراها | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs